IGTV با تایم لاین اینستاگرام ادغام می شود

تایم لاین اینستاگرام با igtv ادغام می شود

گویا به تازگی مدیران اینستاگرام متوجه شده اند که ویدیوهای IGTV به میزان کافی مورد توجه قرار نگرفته اند و این پلتفرم نتوانسته پارامترهای رقابتی را برآورده کند، بنابراین به زودی شاهد نمایش مستقیم ویدیو های IGTV در تایم لاین کاربران خواهید بود.

از همین پنج شنبه، کاربران ویدیوهای IGTV های کاربرانی که فالو کرده اند را در تایم لاین خود مشاهده خواهند کرد؛ این ویدیو ها مانند دیگر پست ها در بین دیگر محتواها دیده می شوند و تنها آیکونشان متفاوت است.

اگر به خاطر داشته باشید، سال گذشته بود که اینستاگرام از قابلیت IGTV پرده برداشت تا کاربران و سلبریتی ها بتوانند ویدیو هایی با زمان طولانی تر را به اشتراک بگذارند و این برداشتی از قابلیت های YouTube می باشد. حال با گذشت مدت زمان زیاد از معرفی این قابلیت، تنها شاهد رشد استقبال سلبریتی ها از IGTV هستیم و با تصمیم جدید مدیران اینستاگرام، کاربران بیشتری به سمت بارگزاری ویدیوهای طولانی تر در اینستاگرام جذب خواهند شد.

زمانی که سرویس IGTV برای اولین بار در مدار اجرایی قرار گرفت، فقط یک کلید نارنجی کوچک در کنار کلید Direct بود اما راه دسترسی چندان مناسبی نبود، سپس برای کاربردی تر شدن و دسترسی بیشتر، این ویدیو ها به بخش Explorer نیز راه پیدا کردند اما با به نمایش درآمدن ویدیوهای IGTV در تایم لاین، تیر خلاص اینستاگرام برای جذب کاربران به این سرویس، شلیک می شود! با نمایش گسترده تر ویدیوهای این سرویس در صفحه ی خانگی اینستاگرام، کاربران باید این محتوا را مانند دیگر پست ها تماشا کنند و به این شکل میزان استفاده از سرویس IGTV افزایش خواهد یافت.

IGTV در تایم لاین اینستاگرام

با استعفای مدیران اینستاگرام، بسیاری از سیاست های بنیادین این اپلیکیشن دچار تحولات زیادی شد و این بار هدف اصلی IGTV مورد فراموشی قرار گرفته است! در ابتدا قرار بود IGTV به یک سرویس مستقل برای ویدیوهای طولانی تبدیل شود اما چه دلیلی دارد دو نوع ویدیو با دو ویژگی کاملا متضاد در کنار یکدگیر قرار گیرند؟ آیا برای کاربران مورد پذیرش خواهد بود که در کنار انتشار ویدیو های یک دقیقه ای، به انتشار ویدیو های طولانی تر بپردازند؟

مشکل عدم رشد IGTV در نحوه ی دسترسی آن نیست بلکه مشکل در عدم جذابیت های کلی این سرویس برای کاربران است و هنوز هم کاربران برای تماشای ویدیوهای طولانی تر از YouTube استفاده می کنند و علت آن، امکانات گسترده تر این سرویس است. بنابراین ادغام اشتباه IGTV با پست های سنتی اینستاگرام، باز هم یک راه حل اشتباه است.

براساس تحلیل رسانه ها، با ادغام IGTV با دیگر پست های صفحه ی خانگی اینستاگرام، شاهد ریزش کاربران این پلتفرم خواهیم بود. البته این شانس هم وجود دارد که پس از عدم استقبال مجدد کاربران از این تصمیم جدید، اینستاگرام از ادغام سرویس های خود عقب نشینی کند.


منبع :

GSMArena

 

2 دنبال این می گردید “IGTV با تایم لاین اینستاگرام ادغام می شود

  1. مورچه چیه که کله پاچه داشته باشه. همونطور که اینستا هیچ وقت نمیتونه جای توییتر رو بگیره igtv هم نمیتونه جای یوتیوب رو بگیره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Share via