مرورگر Opera با زبان طراحی جدید از راه می رسد

طراحی جدید مرورگر اوپرا

کمپانی Opera پروژه جدیدی را در دستور کار خود قرار داده است که اسم رمز آن R3 یا Reborn 3 به معنای تولد سوم است. تولد سوم مرورگر Opera در حال حاضر در مرحله ی بتا به سر می برد و تنها برای سیستم عامل های دسکتاپ عرضه می شود.

اما اگر از زبان طراحی جدید Opera خوشتان آمده، باید بگوییم که در حال حاضر نسخه ی توسعه دهندگان از امکانات و طراحی جدید برخوردار است و هنوز هیچ یک از این جزئیات، بیانگر نسخه ی نهایی نیست.

اصلی ترین تغییری که در زبان طراحی Opera برایتان جذاب خواهد بود، سایدبار خواهد بود که به بهترین شکل ممکن، عضو کارآمد فعالیت های روزانه تان با این مرورگر می شود! از سایدبار برای اشتراک گذاری ساده تر صفحات وب در شبکه های اجتماعی، خواندن اخبار، جست و جوی سریعتر و… استفاده می شود و اگر از حالت Dark Mode استفاده می کنید، خبر خوشی برایتان داریم و آن جذابیت دو چندان رابط کاربری جدید Opera و چشم نوازی آن است.

البته رابط کاربری روشن یا Light پا به پای Dark Mode جذاب است و سایه ها در داخل نرم افزار و حاشیه های بیرونی می تواند برایتان جذاب باشد.

مرورگر اوپرا

طبق قاعده ی کلی طراحی مرورگر ها، در قسمت بالا و سمت راست Opera نیز با کلید های منو، تنظیمات، اسکرین شات و… رو به رو می شوید که کمی چیدمان عناصر در این بخش نسبت به طراحی ساده ای که در بدنه ی کلی این مرورگر وجود دارد، شما را دچار تناقض می کند.

پیش از این کمپانی Opera از کیف پول مجازی خود برای نسخه ی موبایل رونمایی کرد که در نسخه ی توسعه دهندگان دسکتاپ نیز امکان دسترسی به کیف پول مجازی وجود دارد. نکته ی جامانده از سایدبار، نحوه ی ورود به شبکه های اجتماعی است که گویا راه حل Opera، استفاده از نسخه ی تحت وب هر یک از این شبکه های اجتماعی مانند Whatsapp و Telegram است!

مرورگر Opera

برای دریافت نسخه ی دسکتاپ و توسعه دهندگان مرورگر Opera می توانید از اینجا اقدام به دریافت کنید.

Opera Developer Version


 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Share via