توییتر علیه ایران؛ توییت های رهبری پاک می شوند!

هک شدن صفحه توییتر رهبری

از روز جمعه، توییت های رهبر جمهوری اسلامی ایران، آیت الله سید علی خامنه ای، اجازه ی انتشار نیافتند؛ بهانه ای که برای این کار اعلام شد، نقض قوانین انتشار محتوای تهدید و خشونت آمیز و آرزوی مرگ برای دیگران بوده است!

با نگاه به اتفاقات انتشار کتاب آیات شیطانی از سلمانی رشدی، نویسنده ی ساکن انگلستان و وابسطه، در حدود سال ۱۳۵۸ و صدور حکم تاریخی امام خمینی که به ارتداد و اعدام وی منجر شد، روز جمعه بود که آیت الله خامنه ای با انتشار توییتی در همین رابطه این اتفاق تاریخی را یادآور شدند و نوشتند :

حکم امام خمینی درباره ی سلمان رشدی طبق آیات الهی است و درست مثل همین آیات، ثابت و غیرقابل برگشت است.

پس از انتشار همین توییت بود که گویا برخی کاربران واکنش نشان دادند و به اصطلاح این توییت را Report یا گزارش دادند. براساس قوانین کلی توییتر برای تمام کاربران، زمانی که یک کاربر قوانین را نقض می کند، امکان بازگشت به فعالیت های عادی خود را دارد اما شرط آن، حذف محتوای ناقض است. البته امکان اعتراض به حکم توییتر در برابر نقض قوانین نیز وجود دارد اما تا رفع محدودیت ها، کاربر خاطی امکان دسترسی به حساب کاربری خود را ندارد.

البته توییتر مدعی است که حساب کاربری آیت الله خامنه ای، یک حساب کاربری با هویت حقوقی و تایید شده نیست اما تحقیقات نشان داده است که براساس قوانین سفارشی نانوشته ی این شبکه ی اجتماعی، امکان احراز هویت برای رسمی سازی این حساب کاربری وجود نداشته است. از طرفی حساب کاربری توییتر آیت الله خامنه ای دارای ۵۴۵۰۰۰ فالوور بوده است و هنوز واکنش رسمی نسبت از سمت رهبری به این اتفاق نشان داده نشده است.

رسانه ی خبری BuzzFeed که این موضوع را طی چند روز اخیر مورد بررسی قرار داده است، اعلام کرد که واضح نیست آیا توییت مرتبط با سلمان رشدی حذف شده است یا خیر؛ این رسانه ی خبری پیش از این سابقه ی واکنش و فعالیت در رابطه با سخنرانی های دولاند ترامپ را داشته است.

از جایی که قوانین شبکه های اجتماعی به صورت خودکار برای تمامی کاربران به صورت یکسان اجرا می شود اما گویا جک دورسی، مدیر عامل توییتر، اعلام کرده است که قوانین این شبکه ی اجتماعی در رابطه با توییت هایی که حقوق عمومی یا شخصی کاربران را زیر سوال ببرد، به صورت یکسان اجرا نمی شود!

نظر شما چیست؟


منابع :

CNetKhamenei.ir


 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Share via