قابلیت برقراری تماس تلفنی به مرورگر کروم می آید

برقراری تماس تلفنی از chrome

بی شک برای شما هم پیش آمده است که خواسته باشید با شماره تلفن هایی که در صفحات وب می بینید تماس بگیرید و در انتها راهی نمی ماند جز این که ناچاراً گوشی خود را بردارید و به صورت دستی آن شماره را وارد کنید تا تماس برقرار شود. اما از جایی که کمپانی خلاق این روز ها گوگل می باشد، پروژه ای جدید تحت نظر تیم کروم در حال شکل گرفتن است که برقراری تماس از طریق کلیک بر روی شماره تلفن از نسخه ی دسکتاپ مرورگر کروم و انتقال به گوشی هوشمند شما، امکان پذیر شود.

براساس جدیدترین اطلاعات به دست آمده از جدیدترین کد های موجود در پروژه ی OneChrome، تیم اجرایی گوگل، به دنبال عملی سازی این ایده از طریق کلیک بر روی لینک های :tel هستند. عملکرد این لینک ها بسته به نوع سیستم عامل کاربر متفاوت خواهد بود؛ به طور مثال برای کاربران Chrome OS، پس از کلیک بر روی لینک تماس، گزینه ی اجرای نرم افزار Google Contact App نمایش داده می شود.

پس از ثبت نام برای دریافت OneChrome با گوشی هوشمند اندرویدی تان، با کلیک بر روی هر لینک :tel در کروم دسکتاپ، گزینه ای به نمایش در می آید که در آن پیشنهاد می شود که این شماره ی تلفن به گوشی اندرویدی تان منتقل شود و سپس در گوشی شما، اعلانی به نمایش در می آید که طی آن، همان شماره ی تماس به نرم افزار تلفن منتقل شده و تماس تلفنی برقرار می شود.

البته هنوز تضمینی در نهایی شدن این ویژگی و عرضه ی آن به عنوان یک پروژه ی عمومی وجود ندارد و احتمالا این یک پروژه ی برنامه نویسی داخلی در گوگل است اما هر چه که هست، یک قابلیت کاربردی و جذاب است. در رویداد Hackathon اکثر تیم های برنامه نویس زمان خود را صرف نوشتن و توسعه ی اپلیکیشن های خلاقانه می کنند اما کارکنان گوگل، بیشتر زمان خود را صرف قابلیت click-to-call یا تماس از طریق مرورگر کردند.

پیش از این نیز گوگل بارها و بارها در متحد کردن سرویس های خود در پلتفرم های مختلف، کوشش بسیاری کرده بود و پروژه ی OnChrome نیز با این استدلال، بسیار منطقی به نظر می رسد.


منبع :

۹TO5Google

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Share via