مرورگر Chrome در لباس Microsoft Edge دیده شد

نسخه جدید Microsoft Edge

سال گذشته ی میلادی بود که مایکروسافت رسما اعلام کرد که در حال برنامه ریزی توسعه ی نسخه ی جدید مرورگر Edge مبتنی بر پروژه ی Chromium گوگل است. حالا با ارائه ی به روز رسانی روزانه ی نسخه ی توسعه دهندگان این مرورگر، چند اسکرین شات از ظاهر جدید Microsoft Edge به بیرون راه پیدا کرد؛ با این که نسخه ی فعلی و پایدار مرورگر Edge دارای یک رابط کاربری منحصر به فرد است اما نسخه ی مبتنی بر Chromium، کاملا به مرورگر Chrome شباهت پیدا کرده است!

سایت Neowin چند اسکرین شات از محیط اصلی و صفحه ی تنظیمات Chromium Edge منتشر کرده است. در این اسکرین شات ها قابلیت هایی مانند پشتیبانی از افزونه های کروم، همگام سازی و پیش نمایش تب جدید به چشم می خورد. همچنین قابلیت دیگری که به نظر می رسد، سایت هایی است که بیشتر مورد بازدید قرار گرفته اند که امکان همگام سازی با Task View در ویندوز ۱۰ را دارا می باشد. در لیست افزونه های Chromium Edge، افزونه های فعلی این مرورگر دیده می شود که باید امکان پشتیبانی از نسخه ی جدید این مرورگر را پیدا کنند.

در رابط کاربری جدید مرورگر مایکروسافت، کلید های Refresh ،Home و جا به جایی بین صفحات دیده می شود که عینا مانند Google Chrome است. حتی می توانید مانند Chrome، در صفحه ی اصلی وارد حساب کاربری تان شوید یا به تولبار صفحات وب مورد علاقه تان مراجعه کنید. علت تمام این شباهت ها، سطح بالای دسترسی مایکروسافت به پروژه ی Chromium است و این اسکرین شات ها از نسخه های اولیه ی مروگر جدید مایکروسافت به دست آمده است.

هنوز زمان قطعی آزمایش عمومی مروگر جدید مبتنی بر Chromium مایکروسافت مشخص نشده است اما در حال حاضر این نسخه های آزمایشی در دسترس کارکنان مایکروسافت قرار می گیرد. اگر شما علاقه مند به آزمایش نسخه ی جدید مرورگر Edge هستید، می توانید در Microsoft Edge Insider Program ثبت نام کنید تا اولین نفری باشید که در این آزمایش عمومی قرار می گیرید.


منبع :

TheVerge

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Share via