باز هم تقلب هواوی در عکس های ثبت شده با P30

هواوی در عکس های P30 تقلب کرد

بی شک از سر و صدای حواشی موبایل بعدی هواوی موسوم به Huawei P30 بی خبر نیستید و می دانید که قرار است این موبایل با دوربین چهارگانه ی مجهز به پریسکوپ زوم با قابلیت بزرگنمایی ۵ برابر معرفی شود! از این رو کمپانی هواوی چند پوستر تبلیغاتی از ویژگی های دوربین این گوشی منتشر کرده است تا کاربران آماده ی رویداد اخیر این کمپانی شوند. اما باز هم هواوی حاشیه ساز شد و دستش برای رسانه ها رو شد.

در حالی که هواوی مدعی شده است که این تصاویر توسط گوشی های P30 و P30 Pro ثبت شده اند اما واقعیت چیز دیگریست. برخی کاربران با کمی جستجو در فضای اینترنت، متوجه شده اند که این تصاویر نمونه توسط عکاسان مطرحی مدت ها قبل به ثبت رسیده اند و قطعا لازم نیست که بگوییم از دوربین DSLR هم استفاده شده است؛ به طور مثال عکس آتشفشان، مربوط به سال ۲۰۰۹ است!

تقلب هواوی در عکس های ثبت شده با Hauwei P30

البته پیش از هواوی، کمپانی های دیگری نیز بوده اند که از عکس های ثبت شده توسط دوربین DSLR به جای نمونه عکس های گوشی های خود استفاده کرده اند اما احتمالا منظور هواوی از این کار، توجیه کاربران مبنی بر ثبت عکس هایی با همین کیفیت توسط Huawei P30 بوده است.

تقلب هواوی در عکس های ثبت شده با Hauwei P30
عکس ثبت شده توسط Jack Olson در سال ۲۰۱۵

اما موضوع از جایی جذاب تر می شود که متوجه شوید این عکس ها، تصاویر استوک موجود در سایت های مطرحی مانند Gettyimages است. نظر شما چیست؟


منبع :

GSMArena

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Share via