نسخه ی بتا و ایراد یاب اندروید Q به زودی عرضه می شود

هفته ی قبل بود که گوگل پس از اعلام برنامه اش برای عرضه ی نسخه ی بتای اندروید Q، انجمن مجازی اش را علاوه بر + Google، در Reddit هم راه اندازی کرد. طی هفته های اخیر نشانه هایی از ورود اندروید Q به مرحله ی ردیابی باگ دیده شده است این در حالیست که گوگل در هفته ی گذشته اعلام کرد که نسخه ی بتای این سیستم عامل برای توسعه دهندگان عرضه می شود.

Mishaal Rahman، یکی از کاربران انجمن XDA، امروز صبح گفت که سیستم اعلام باگ های اندروید Q هم اکنون در دسترس است و از این طریق، توسعه دهندگان می توانند ایرادات نرم افزاری این سیستم عامل را پیش از عرضه ی عمومی اعلام کنند. توسعه دهندگانی که در حال آزمایش اندروید Q هستند، می توانند از طریق این آدرس، فرم ارائه ی باگ را پر و ارسال کنند. جالب توجه است که این فرم هنوز مربوط به آخرین بیلد نامبر اندروید Pie نسخه ی بتا در سال ۲۰۱۸ می باشد!

براساس این شواهد، این مرحله از ایرادیابی اندروید Q، پیش مقدمه ی عرضه ی عمومی نسخه ی بتا می باشد این در حالیست که گوگل تصمیم گرفته بود تا نسخه ی بتای عمومی اندروید P را هم زمان با Google I/O 2018 عرضه کند تا کاربران ساده تر بتوانند این سیستم عامل را نصب و استفاده کنند.

در رویداد I/O سال گذشته، کمپانی های Essential ،Nokia ،OnePlus ،Oppo ،Sony ،Vivo و Xiaomi، پیش از عرضه ی عمومی نسخه ی بتای اندروید P، به انجمن توسعه دهندگان Google Pixel پیوستند و نکته ی عجیب در غیبت برند های بزرگی مانند سامسونگ، هواوی، ال جی و مورولا بود.

شماره ی سیستم عامل اندروید Q هنوز مشخص نشده است اما براساس شواهدی که از اسم رمز پروژه Treble به دست آمده، این سیستم عامل شماره ی جدیدتری از اندروید P خواهد داشت.

براساس گفته ی رحمان (Rahman)، طی سال های اخیر، نسخه ی پیش نمایش سیستم عامل اندروید، در روز چهارشنبه عرضه می شد اما برخلاف این سنت، ۱۱ مارچ زمانی بود که نسخه ی ایراد یاب اندروید Q عرضه شد و نسخه ی پیش نمایش در زمان دیگری در اختیار کاربران قرار می گیرد.

نسخه بتا اندروید Q

همچنین یکی از کاربران Reddit با انتشار یک اسکرین شات از تقویم توسعه دهندگان گوگل، فردا زمان عرضه ی نسخه ی پیش نمایش اندروید Q است.


منبع :

۹To5Google

 

1 دنبال این می گردید “نسخه ی بتا و ایراد یاب اندروید Q به زودی عرضه می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Share via