چگونه Android Q را دانلود و نصب کنیم؟

طبق خبری که پیش از این ارائه شد، در تاریخ ۱۳ مارچ، نسخه ی بتای سیستم عامل Android Q (اندروید کیو) به صورت عمومی عرضه شد و کاربران سری گوشی های Google Pixel می توانند این نسخه را دریافت و نصب کنند. اما پیش از هر حرف و توضیحی، باید مطمئن باشید که نصب یک سیستم عامل نوپا چه عواقبی دارد و سپس وارد این آموزش شوید.

اگر قصد دریافت نسخه ی جدید سیستم عامل اندروید را دارید، باید از Pixel 3 ،Pixel 3 XL ،Pixel 2 یا Pixel 2 XL استفاده کنید. البته گوگل امکان بهره مندی کاربران نسل اول Pixel از اندروید Q را هم فراهم کرده است و حتی اگر از این نسخه ی بتا راضی نبودید، می توانید به نسخه ی پایدار اندروید P برگردید، تنها باید به حالت ریکاوری مود، تسلط کافی داشته باشید.

از گوشی خود بکاپ بگیرید

پیش از انجام هر بروزرسانی نرمال یا دستی هر سیستم عامل، باید مطمئن باشید که از تمامی اطلاعات خود، بکاپ گرفته باشید. برای این کار وارد تنظیمات یا Settings گوشی خود شوید و در آن جا به بخش Backup بروید؛ به این طریق بکاپ اطلاعات شما در حساب گوگل درایو ذخیره می شود که این فرایند برای بار اول ممکن است کمی طول بکشد.

دانلود نسخه ی بتای Android Q

اگر از کاربران حرفه ای اندروید نیستید، به راحتی می توانید به صفحه ی دانلود نسخه ی بتای اندروید Q مراجعه کنید و وارد حساب کاربری تان شوید و مدل گوشی تان (سری Pixel) را انتخاب کنید و سپس مانند یک آپدیت عادی، این بروزرسانی را دریافت کنید.

زمانی که بر روی گزینه ی Enroll کلیک می کنید، بلافاصله اعلانی مبنی بر دریافت بروزرسانی سیستم عامل دریافت خواهید کرد اما اگر این اتفاق نیافتاد، می توانید به صورت دستی وارد بخش Update شوید و سپس بروزرسانی را انجام دهید.

همچنین اگر از کاربران حرفه ای این سیستم عامل هستید و سرتان برای کارهای سخت درد می کند، می توانید نسخه ی بتای اندروید Q را بر روی گوشی خود، فلش کنید؛ کافیست به لیست ایمیج فایل های سیستم عامل اندروید Q مراجعه کنید و مدل گوشی تان را انتخاب کنید تا فایل های سیستمی شروع به دانلود کنند. در صورتی که از شیوه ی آپدیت با فلش کردن اقدام کنید، بروزرسانی های بعدی نسخه های بتا را دریافت نخواهید کرد.

 

از تجربیاتتان از Android Q بنویسید!


منبع :

TheVerge

 

یک دیدگاه برای “چگونه Android Q را دانلود و نصب کنیم؟”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Share via