جدال بر سر پادشاهی دوربین | رقابت P30 Pro با iPhone و Pixel 3

با عبور از نسل گوشی های کلیدی به گوشی های هوشمند، بحث دوربین ها هم اهمیت بیشتری پیدا کرد اما اندی رابین که اندروید را ابتدا به صورت تخصصی برای دوربین ها توسعه داده بود، در زمان تعریف استاندارد های گوشی های هوشمند مبتنی بر اندروید، وسواس و توجه زیادی به دوربین داشت. بنابراین در سال ۲۰۱۹ با عبور از هیجانات مفرط بر سر سخت افزار و سیستم عامل، جنگ کمپانی ها بر سر دوربین های گوشی هایشان است.

هواوی که طی چند سال اخیر با پوست اندازی و تغییر هویت از یک شرکت بی کیفیت چینی، تبدیل به یکی از بزرگترین کمپانی های فناورانه شد، با عرضه ی گوشی P30 Pro رسما خود را صاحب تاج و تخت جنگ دوربین ها می داند اما بیایید رقابت را جذاب تر کنیم و به صورت تخصصی Google Pixel 3 XL و iPhone XS Max را نیز وارد میدان رقابت کنیم!

با عرضه ی آخرین پرچمدار هواوی و مطرح شدن زوم اپتیکال آن، شاید بپرسید که چه تفاوتی بین زوم دیجیتال و اپتیکال وجود دارد؟ پاسخ در یک مثال ساده نهفته است؛ اگر یک عکس ثبت شده را از گالری گوشی خود باز کنید و روی آن زوم کنید، یعنی شما زوم دیجیتالی را روی آن عکس انجام داده اید و این موضوع باعث کاهش کیفیت تصویر زوم شده می شود اما اگر با دوربین های نیمه حرفه ای و حرفه ای با لنز های متفاوت کار کرده باشید، می دانید زوم دستی یا اپتیکال کیفیت واقعی خود را حفظ می کند یا به بیان دیگر، لنز با تغییر فاصله ی کانونی، به صورت واقعی به جسم مورد نظر عکاس نزدیک می شود. پس زوم اپتیکال P30 Pro به همین شکل عمل می کند.

در این آزمایش هر سه گوشی با زوم ۱۰ برابر دیجیتالی مورد بررسی قرار گرفته اند و استثنائا پرچمدار هواوی، از ۵ برابر زوم دیجیتال نرم افزاری و ۵ برابر زوم دیجیتال سخت افزاری بهره می برد که باعث افزایش پردازش و کیفیت تصویر می شود.

مشخصات دوربین Google Pixel 3 XL

دوربین اصلی : تک لنز – ۱۲.۲ مگاپیکسل با f/1.8 – عریض (۲۸ میلیمتر) – لرزشگیر اپتیکال – فلاش دوگانه – قابلیت ثبت تصاویر با کیفیت HDR

مشخصات دوربین Huawei P30 Pro

دوربین اصلی : چهارگانه

  • دوربین اول : ۴۰ مگاپیکسل – f/1.6 – عریض (۲۷ میلیمتر) – لرزشگیر اپتیکال
  • دوربین دوم : ۲۰ مگاپیکسل – f/2.2 – فوق عریض (۱۶ میلیمتر)
  • دوربین سوم : پریسکوپ – ۸ مگاپیکسل – f/3.4 – تله فوتو (۱۲۵ میلیمتر) – زوم اپتیکال ۵ برابری – لرزشگیر اپتیکال
  • دوربین چهارم : سه بعدی TOF یا Time of Flight

مشخصات دوربین iPhone XS Max

دوربین اصلی : دوگانه

  • دوربین اول : ۱۲ مگاپیکسل – f/1.8 – عریض (۲۶ میلیمتر) – لرزشگیر اپتیکال
  • دوربین دوم : ۱۲ مگاپیکسل – f/2.4 – تله فوتو (۵۲ میلیمتر) – لرزشگیر اپتیکال – زوم اپتیکال ۲ برابری

نظر شما چیست؟ برنده بین این سه مدعی کدام است؟


منبع :

۹To5Google

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Share via